FAIL (the browser should render some flash content, not this).
czytano 98 razy

Obóz Immersioterapii


Obóz terapeutyczny opiera się na standardach Immersioterapii, czyli rehabilitacji poprzez nurkowanie i zajęcia w wodzie. Dedykowany jest dla osób, z niepełnosprawnościami intelektuanymi, które przeszły część basenowo-teoretyczną w trakcie stacjonarnych projektów zgodnych z programem Immersioterapii.
Zajęcia mają na celu wzmocnienie i zbudowanie wiary we własne siły i możliwości.
Uczą skupienia na konkretnych zadaniach z naciskiem na prace w grupie i opartych na zaufaniu i wzajemnej interakcji. Uczą samodzielności, rozwijają zdolności manualne i poprawiają wydolność intelektualną.
Zajęcia prowadzi doświadczona kadra Instruktorów Immersioterapii w doskonale przygotowanych miejscach i na najwyższej jakości sprzęcie nurkowym (terapeutycznym). Każde zajęcia są ściśle dostosowane do możliwości uczestników, a po zakończonym obozie każdy otrzymuje materiały foto-wideo ukazujący postępy oraz poziom emocji w trakcie obozu.

Termin:
2 – 6 lipca 2018  (poniedziałek - piatek)

Harmonogram obozu:

Poniedziałek 2 lipca
1200- 1300 - przyjazd uczestników, rejestracja i rozlokowanie w domkach,
14 00 – obiad,
15 00 - zajęcia integracyjne, poznanie ośrodka i bazy nurkowej,
16 00 - zajęcia w wodzie, poznanie sprzętu i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa,
18 00 - kolacja
19 00 - omówienie dnia, przydzielenie sprzętu na obóz, odprawa
20 00 - ognisko / grill z kiełbaskami,
22 00 - zajęcia własne, cisza nocna.

Wtorek 3 lipca – czwartek 5 lipca
0800 – gimnastyka \ zajęcia ruchowe dostosowane do możliwości uczestników,
0900 - śniadanie,
1000 -1300 – zajęcia nurkowe, teoria, nurkowanie na zadane głębokości, praca w grupie,
14 00 – obiad
1530 -1730 – zajęcia w wodzie:
nauka lub doskonalenie pływania,
wyprawy kajakowe lub rowerowe
nauka balansu i koordynacja równowagi - SUP
wyjazd na basen (Kościerzyna, Bytów)
nauka skoków do wody.
18 00 – kolacja
2000 -2200 – odprawa \ gry i zabawy integracyjne \ grill \ ognisko
2200 – zajęcia własne, cisza nocna

W dniach od wtorku do piątku zajęcia będą się zmieniać w zależności od pogody oraz nastawienia uczestników, tak żeby do ostatniego dnia zrealizować wszystkie wymienione punkty.

Piątek 6 lipca

09 00 – śniadanie,
10 00 – 12 00 zakończenie obozu, projekcja filmów i zdjęć, wręczenie pamiątkowych dyplomów i koszulek.
12 00 wyjazd uczestników

Czas zajęć rehabilitacyjno sportowych :

W trakcie wyjazdu, każdego dnia zaplanowano min 6 godzin zajęć sportowo-rehabilitacyjnych oraz 2 godziny zajęć teoretycznych. Wyjazd ukierunkowany jest na nurkowanie, oraz sporty wodne, a przedewszystkim naukę bezpiecznego przebywania nad i pod wodą oraz pracę w zespole.
Ośrodek znajduje się na zamkniętym terenie z prywatną plażą i kąpieliskiem, nad którym czuwa ratownik WOPR. Na terenie ośrodka znajduje się sklepik, stołówka oraz baza nurkowa.

Zakwaterowanie:
Domek typu Wieżyca z 3 pokojami, łazienką, aneksem kuchennym. Pościel jest na wyposażeniu, czajnik elektryczny oraz kubki.

Baza nurkowa:
Baza zapewnia cały sprzęt nurkowy i dodatkowy, znajduje się 2 metry od wody, kawa i herbata, ciastka dostępne cały czas. Siedziska, hamaki dla relaksu po zajęciach:). Ze względów bezpieczeństwa, każde zajęcia prowadzone są przez min 2 instruktorów, a maksymalna grupa uczestników to 6 osób. Na zajęcia w wodzie każdy z uczestników będzie pływał w skafandrze neoprenowym różnej grubości dostosowanej do charakteru zajęć Na cały pobyt, każdy z uczestników otrzymuje swój kompletny zestaw do nurkowania, za który jest odpowiedzialny i o który osobiście dba, ucząc się tym samy porządku, systematyczności i dokładności.

Całkowity koszt obozu:

Cena : 1290 zł

ZAUFAJ NAM I TERTAPEUTYCZNEMU DZIŁANIU WODY!!!

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować na adres seawave@op.pl lub telefonicznie: Agnieszka Bariatien 691 960 013 oraz Adam Kozkaiewicz 691 960 013Dodaj komentarz

lipiec